Považované za jedny z najdôležitejších a potenciálne najhazardnejšie sú vysadkové operácie používané na infiltráciu nepriateľských území pod rúškom tmy, aby sa predišlo odhaleniu. Infiltácia operačných elementov, skupín pilotov a personálu je realizovaná hlavne v noci, za rôznych poveternostných podmienok a v najrozmanitejšom teréne. Výsadkári dopadajú k svojim cieľom, pripravení na boj, ako ucelené bojové skupiny.
 
   Military Free Fall School (Škola voľného pádu) pri John F. Kennedy Special Warfare Center and School je pobočkovou organizáciou U.S. Army Yuma Proving Ground (YPG), AZ, základne používaného púštneho testovacieho strediska. YPG je tiež známa ako hostitel každoročného zimného tréningu pre U.S. Army Parachute Team (armádny výsadkový tím) The Golden Knights a výsadkový tím British Royal Air Force (RAF) - The Falcons.
 
   Škola je tvorená približne stovkou stálych inštruktorov, ktorí ročne vyškolia celkovo okolo 1000 študentov zo všetkých bojových zložiek v technikách voľného pádu. Výučbu poskytuje Company B, 2nd Battalion, 1st Special Warfare Training Group, členovia tímov MFF Special Forces su učení zvládnuť zoskoky typu HALO (High-Altitude, Low-Opening), pričom sú vysadzovaní z lietadiel vo výškach až 35 000 stôp na zemským povrchom. Potom padajú voľným pádom až do výšky 2 500 stôp na zemou, kde otvárajú padáky. Pri misiách HAHO (High-Altitude, High-Opening) opúšťajú členovia MFF skupín dopravné prostriedky vo veľkých výškach, kde otvárajú manévrovateľné padákové systémy používané na tiché prekonanie vzdialeností väčších ako 50 kilometrov.
 
   Personál špeciálnych operácií je počas výcviku "prerábaný" z klasického výsadkára na výsadkára voľného pádu za štyri týždne, celá výučba prebieha na základni Fort Bragg a v stredisku Yuma Proving Ground v Arizone. Počas prvého týždňa, zvaného tiež nultý týždeň, sa študenti učia stabilizovať telo počas letu vo vertikálnych vzdušných tuneloch na základni Fort Bragg, cvičia jednoduché výsadkové procedúry, výškovú fyziológiu (dopad rýchlej zmeny výšky na organizmus) a činnosť po zosadnutí na zem.
 
   Študenti sa v stredisku Yuma Proving Ground sústreďujú na výsadkové operácie počas posledných dvoch týždňov svojho výcviku. Pokročilé výsadkové techniky začínajú individuálnymi zoskokmi, pričom študenti nesú bojové vybavenie a pokračujú cvičeniami pokročilej infiltrácie zoskokmi voľným pádom. Študenti trénujú masové výsadky, výsadky v skupinách, nočné výsadkové operácie a výsadkové procedúry vo veľkých výškach s bojovým vybavením a kyslíkovými prístrojmi.